Tajemství starého dopisu

Golden Star
Golden Star
Golden Star
Golden Star
Gray Star
Tajemství starého dopisu
Golden Star
Golden Star
Golden Star
Golden Star
Gray Star

Praha je známá jako magické tajemné město ukrývající bezpočet pokladů, ať už architektonických, tak těch skutečných. Vždyť co jen známe nejrůznějších legend a pověstí, které vyprávějí o zakopaných džbánech plných zlata, které měšťané ukrývali před blížícím se nepřítelem, o stříbrných a zlatých prutech zmizelých ve vyšehradských katakombách, o alchymistech hledajících kámen mudrců a hlavně zlato.

Pokud vás podobné záhady lákají, jste na správném místě. Tajemství starého dopisu vám nabídne úžasné dobrodružství při hledání jednoho takového pokladu. Musíte ale vyluštit nejednu šifru, zapátrat v paměti a hledat indicie pro rozluštění nejrůznějších hádanek. Navíc budete mít možnost vrátit se v čase o více jak 80 let zpátky.


To největší překvapení pak na vás bude čekat na konci vaší cesty.
Přejeme vám hezkou zábavu!

Varianty hry
Tajemství starého dopisu

Lehká obtížnost je vhodná jak pro začínající únikovkáře i pro mírně pokročilé. Blíže při ní poznáte historii a místa Starého Města pražského, kolem kterých jste možná dřív chodili bez povšimnutí. Abyste však dosáhli cíle, musíte si nejen osvěžit své znalosti z oblasti historie, ale zapojit i svůj důvtip. Doporučujeme pro hráče od 15 let.

Lokalita Praha - Jeruzalémská ulice, synagoga
Vzdálenost 1,5 km
Délka 60 minut
1 až 10
Cena
990 ,- / skupinu
Sphere
Up
Pluxee (Sodexo)

V rohovém domě v ulici Na příkopech v Praze, hned vedle Prašné brány, bydlela od 30. let min. století rodina Baumannových. Max Baumann patřil nejen mezi významné bankéře, ale byl známý jako filantrop, podporovatel umění i jako znalec historie své  milované Prahy. 

Ovšem k jeho největším láskám patřily jeho dvě děti -  desetiletý Petr a o tři roky mladší Agnes. V jejich společnosti prožíval ty nejšťastnější chvíle jeho života. A moc si přál, aby nikdy neskončily.

Ani v nejčernějším snu by ho nenapadlo, že už za krátkou dobu si jeho děti odvede jakýsi pan Winton, že se v Evropě bude stále více roztahovat fanatický křikloun s knírkem pod nosem a že se jednoho deštivého večera objeví u jeho dveří dva muži v černých kožených kabátech.  A že své děti i milovanou ženu Sáru už nikdy neuvidí. Píše se totiž rok 1939 a Baumannovi jsou Židé.

Krutá válka skončila, ale uplynul ještě další rok, než se Petrovi podařilo dostat zpátky do Československa, aby tu pátral po osudech svých rodičů. Jeho první kroky vedly k domu, kde vyrůstal. S rozpaky zůstal stát na chodníku s očima upřenýma vzhůru. Nad průčelím domu visela velká pěticípá hvězda a nad vchodem se táhl obrovský nápis Komunistická strana Československa. Dovnitř ho nikdo nepustil a o osudu svých rodičů se tu nedozvěděl nic. Ale od sousedů z vedlejšího domu dostal zajímavý tip: má se prý zeptat v synagoze.

Petr se vydal do nedaleké Jeruzalémské ulice, do synagogy, kterou se svým otcem pravidelně navštěvoval. Rabín Tausig měl ze shledání s Petrem upřímnou radost. Bohužel ani on o osudu manželů Baumannových nic nevěděl. Pro Petra měl ale dobrou zprávu. Přesněji řečeno dopis, který u něj uložil Petrův otec v době, kdy už tušil, že na emigraci je pozdě. Dopis byl adresován Petrovi a Agnes a rabín jim ho měl předat v případě, pokud si ho Max Baumann nevyzvedne sám. Po dlouhých letech vylovil rabín ze zásuvky stolu tlustou hnědou obálku a podal ji Petrovi. Když se Petr začetl do popsaných stránek, zjistil, že ho čeká velké dobrodružství.

Pojďme ho prožít společně s ním...

Nejnovější recenze

Všechno se nám líbilo, moc pěkné
Golden Star
Golden Star
Golden Star
Golden Star
Golden Star

Stahuj a hraj

1
todo

Vyberte si únikovou hru

Vyberte si ze širokého výběru her. Nabízíme nezapomenutelný zážitek až ve 22 českých městech a obcích.

2

Stáhněte si appku

V den hraní hry si stáhněte naši aplikaci GetOutFun pomocí tohoto QR kódu nebo přímo v Google Play či App Storu.

3
todo

Hrajte!

Nyní už nic nebrání vaší dobrodružné výpravě s přáteli. Přejeme skvělou zábavu!