Kolo Jiřího Birka

Golden Star
Golden Star
Golden Star
Golden Star
Golden Star
Kolo Jiřího Birka
Golden Star
Golden Star
Golden Star
Golden Star
Golden Star

ZÁBAVNÁ VENKOVNÍ HRA, KTERÁ VÁS PROVEDE ŽIVOTEM SLAVNÉ LEDNICKÉ LEGENDY. :)

Zahrajte si unikátní venkovní únikovku v krásném prostředí zámeckého parku v srdci Lednicko-valtického areálu, v nádherné Lednici. 

Během hry, která netradičním způsobem propojuje svět kolem nás s vymoženostmi chytrých telefonů, se budete snažit pomoci koláři Birkovi vyhrát sázku. Budete muset najít všechny indicie, vyluštit nejednu šifru nebo rébus, vyřešit několik mechanických úkolů a dojít zdárně až ke konci. Odměnou vám bude nejen vítězství, ale také čas, který aktivně strávíte na čerstvém vzduchu a ve společnosti vašich blízkých.

Varianty hry
Kolo Jiřího Birka

Střední obtížnost si skvěle užije skupina začínajících nebo středně pokročilých únikovkářů, kteří si chtějí zpestřit běžnou procházku po zámeckém parku v Lednici a zažít něco nového.

Lokalita Lednice - Zámecké jízdárny
Vzdálenost 2,5 km
Délka 150 minut
1 až 6
Cena
1199 ,- / skupinu
Sphere
Up
Pluxee (Sodexo)

Znáte jméno Jiří Birk? Že ne? Slavný rodák z Lednice a mistr kolář, který zde žil před bezmála před 400 lety a jehož věhlas přetrval do dnešních dní v legendách a pověstech. Dodnes můžete jeho slavné loukoťové kolo spatřit ve Staré radnici až v dalekém Brně!

Nechte nás vyprávět vám příběh tohoto odvážného muže. Ba co víc, staňte se součástí legend a pomozte samotnému Birkovi dokázat nemožné!

Psal se rok 1636, když Jiří Birk, bodrý lednický kolář, vyrazil do místní hospody, aby se po dlouhém a těžkém pracovním dni najedl a napil. Pracoval právě na velké zakázce pro samotného knížete Lichtenštejna, pro kterého dokončoval ohromný a velmi zdobný kočár. O tom také začal rokovat s kovářem. Ten se Birkovi smál, že to není žádná těžká práce, vždyť pracuje jen se dřevem. "Práce s rozpáleným železem u žhnoucí výhně je přeci daleko náročnější," říkal kovář.

Birk se nechtěl nechat zahanbit a proto navrhl sázku: "Jako důkaz své poctivé a těžké práce porazím za jeden den vzrostlý strom, z něj vyrobím loukoťové kolo, které potom vlastními silami dokoulím do dalekého Brna ještě před zavíráním městských bran. Pokud to nedokážu, uznám, že je kovářské řemeslo náročnější a jako důkaz ti koupím sud piva," vykřikl rozhořčeně Birk a s kovářem si podali ruce jako zpečetění této sázky.

Podaří se Birkovi splnit tento obtížný úkol? Dokáže vyrobit a dokoulet kolo až do Brna? Vyhraje sázku, nebo bude vesnici pro smích? To teď záleží jen na vás. Vy jediní, kolářovi tovaryši, mu můžete pomoci.

Tak na co ještě čekáte? Vzhůru do práce, času není nazbyt.

Stahuj a hraj

1
todo

Vyberte si únikovou hru

Vyberte si ze širokého výběru her. Nabízíme nezapomenutelný zážitek až ve 22 českých městech a obcích.

2

Stáhněte si appku

V den hraní hry si stáhněte naši aplikaci GetOutFun pomocí tohoto QR kódu nebo přímo v Google Play či App Storu.

3
todo

Hrajte!

Nyní už nic nebrání vaší dobrodružné výpravě s přáteli. Přejeme skvělou zábavu!