Smrťáček má potíže - Poradna Vigvam

Golden Star
Golden Star
Golden Star
Golden Star
Gray Star
Smrťáček má potíže - Poradna Vigvam
Golden Star
Golden Star
Golden Star
Golden Star
Gray Star

Vydejte se na příjemnou procházku Stromovkou, při které pomůžete malému Smrťáčkovi s jeho školními trablemi

Každé dítko se dříve nebo později začne zajímat o téma smrti. Na rozdíl od nás dospělých se na ni děti dívají ryze zvědavýma očima, bez předsudků a emocí a mají chuť ji objevitelsky zkoumat. A k tomu nelze doporučit lepšího průvodce, než vlčáka Viggyho, který tématu smrti rozumí díky svým kolegům z Poradny Vigvam a navíc vás vezme na příjemnou procházku Stromovkou.

Při té se seznámíte s jeho milým a trochu roztržitým kamarádem Smrťáčkem, který je studentem Smrtí školy, kde se mu zrovna krapet nedaří v učení. Za jejich přátelského doprovodu se s dětmi dozvíte spoustu zajímavých informací, které se smrti týkají. Čekají vás zábavné úkoly a dost možná se vám spontánně otevřenou témata k diskuzi, do kterých byste jinak nevěděli jak zabrousit.

Varianty hry
Smrťáček má potíže

Hra je určena pro rodiny s dětmi od 7 let, ale zajímavé objevy může přinést i starším dětem a dospělým. Pro mladší děti je hra zajímavá svým zasazením do příjemného prostředí Stromovky a téma smrti pro ně může přicházet spíše mimovolně. Starší děti, od 10 let, zase oceňují otázky, luštění a hádanky.

Lokalita Praha - Výstaviště
Vzdálenost 3,8 km
Délka 150 minut
1 až 6
Cena
1099 ,- / skupinu
Sphere
Up
Pluxee (Sodexo)

Kdo hru vytvořil a je bezpečná?

Hru vytvořil tým terapeutů Poradny Vigvam, která se jako první poradna v ČR začala věnovat terapeutické práci s rodinami po ztrátě blízkého člověka. Součástí jejich práce je i vzdělávání odborníků a osvěta co nejširší veřejnosti. Hra je jedním z kroků, jak nabídnout rodinám nástroj, který jim umožní se nenuceně s dětmi o smrti bavit, nabídne relevantní informace a zároveň ponechává dostatečný prostor pro individuální spirituální rámec každé rodiny. Hra je koncipována tak, aby nebyla pro děti smutná, či zatěžující. Naopak přináší téma smrti jako jedno z těch, které k životu patří a respektuje teoretické a výzkumné zdroje tak, aby korespondovaly s vývojovým pojetím smrti u dětí.

Hra má za cíl téma smrti detabuizovat, nabídnout dětem odpovědi na otázky, které často samy od sebe v hlavě mají a přináší informace, které mohou být užitečnou podporou do budoucna, kdy se dítě se smrtí setká. Díky průvodcům je celá hra odlehčená a zábavná.

Ilustrace Smrťáčka: Veronika Vacínková

Nejnovější recenze

Hra se nám líbila! Děkujeme
Golden Star
Golden Star
Golden Star
Golden Star
Golden Star

Stahuj a hraj

1
todo

Vyberte si únikovou hru

Vyberte si ze širokého výběru her. Nabízíme nezapomenutelný zážitek až ve 22 českých městech a obcích.

2

Stáhněte si appku

V den hraní hry si stáhněte naši aplikaci GetOutFun pomocí tohoto QR kódu nebo přímo v Google Play či App Storu.

3
todo

Hrajte!

Nyní už nic nebrání vaší dobrodružné výpravě s přáteli. Přejeme skvělou zábavu!